مبلمان اداری

مبل اداری

مبلمان اداری تمامی محصولات دکوراسیون و قطعات اداری را شامل می‌شود که در فضاهای اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع مبلمان اداری را می‌توان به صندلی‌های اداری،مبل، میزهای اداری، انبارش‌های اداری و اکسسوری اداری تقسیم کرد. صندلی‌های اداری خود به لحاظ کاربری، کیفیت، رعایت اصول ارگونومی، قیمت و برخورداری از ابزارهای تنظیمی به صندلی‌های مدیریتی، کارمندی-کارشناسی، اپراتوری، کنفرانسی، کانتر، آزمایشگاهی و انتظار تقسیم می‌شوند. ویژگی اصلی صندلی‌های مدیریتی، کارمندی-کارشناسی و اپراتوری پایه‌های چرخ‌دار آن است که آن‌ها را از دیگر انواع صندلی‌های اداری متمایز می‌کند.

صندلی اداری

 صندلی اداری یکی از ملزومات هر دفتر کار است که از زمان فراگیر شدن این نوع دفتر کار تا به حال، دائماً در حال تغییر و تکامل بوده است. یکی از خصوصیاتی که در انتخاب صندلی اداری برآن تأکید می‌کنند، طبی بودن صندلی است. صندلی اداری طبی یعنی صندلی که طبق اصولی طراحی شده که سلامتی بدن انسان را تضمین می‌کند و در ساعت‌های طولانی و بدون وقفه نشستن در اداره‌ها به بدن انسان کمترین فشار و آسیب را وارد کند.

صندلی اداری باید احساس راحتی و آسایش را به شخصی که ساعت‌ها روی آن می‌نشیند منتقل کند. اما راحتی  تنها یک بعد قضیه است. منطبق بودن ساختار صندلی با اصول ارگونومیک کمک می‌کنند تا ضمن احساس راحتی، به سلامت شما هم آسیبی نرسد.

میز اداری

میز اداری در فضاهای کاری و دفاتر استفاده ‌می‌شود. میز اداری از جمله وسایل اصلی  محیط کار به شمار ‌می‌رود که تاثیر زیادی بر نظم و ترتیب کار و سازماندهی مدارک و پرونده‌‌ها دارد.چگونگی میز اداری ارتباط مستقیم با سلامت فرد یا افرادی که از آن استفاده می کنند دارد و اگر از استانداردهای میز اداری پیروی نکرده باشد می تواند آسیبی جدی برای افراد به دنبال داشته باشد.

صندلی آموزشی

طراحی صحیح میز و صندلی متناسب با خصوصیات جسمی استفاده‌کنندگان جهت ایجاد عادات صحیح نشستن و گرفتن وضعیت بدنی مناسب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. متاسفانه اکثر میز و نیمکت هایی که در حال حاضر در مدارس ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند، متناسب با ابعاد فیزیکی دانش‌آموزان ایرانی طراحی نشده‌اند. استفاده از وسایل طراحی شده برای دیگر دانش‌آموزان به علت تفاوت قابل توجهی که بین ویژگی های جسمی نژادهای مختلف وجود دارند موضوعی نامتناسب و غیر اصولی است.

صندلی آمفی تئاتر

صندلی‌های آمفی تئاتر دارای ویژگی‌های متعددی هستند و این نوع صندلی‌ها تنها توسط تولیدکنندگان این نوع صندلی‌ها برای آمفی تئاترها، سالن‌های نمایش و سالن‌های سینمایی ساخته می‌شوند. صندلی‌های آمفی تئاتر اغلب باید از فوم سرد تزریقی با دانسیته بالا برای قسمت‌های پشتی و کفی صندلی تولید شوند و روی آنها با یک پارچه مرغوب و باکیفیت استفاده شود. کیفیت این مواد بر روی راحتی و دوام صندلی‌ها تأثیر مستقیم دارد. این صندلی‌ها به دلیل استفاده‌های مکرر در معرض فشار زیادی هستند؛ بنابراین نباید از راحتی و استحکام آنها کاسته شود. فوم‌های باکیفیت استفاده شده در صندلی‌ها به مرور زمان دچار تورفتگی و از دست دادن فرم نشیمن آن‌ها نمی‌شوند. همچنین پروفیل‌های سنگین استفاده شده در صندلی آمفی تئاتر موجب مقاومت صندلی می‌شود.